Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΟΔΟΣ ΚΑΙ ΕΛΤΑ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

in νέα // Πράξη: δράσεις

Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος «Πράξη & Πρόοδος» στηρίζει τους κατοίκους της Δυτικής Αττικής  συγκεντρώνοντας στο χώρο του υλικά αγαθά πρώτης ανάγκης.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

in νέα // Πράξη: δράσεις

Την προηγούμενη Παρασκευή 10 Νοεμβρίου πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία  η ενημέρωση γονέων και κηδεμόνων για τους μαθητές του Εκπαιδευτικού Ομίλου «Πράξη & Πρόοδος»

Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος Πράξη & Πρόοδος στο ΙΤΕ για τη Βραδιά Ερευνητή.

in νέα // Πράξη: δράσεις

Ημέρα Προόδου#14 για τους μαθητές της Β’ & Γ’ Λυκείου του Εκπαιδευτηρίου που βρέθηκαν την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου στο Ίδρυμα Τεχνολογίας & Έρευνας στο Ηράκλειο για να.. γνωρίσουν τη μαγεία της έρευνας..

ΒΡΑΔΙΑ ΕΡΕΥΝΗΤΗ 2017

in νέα // Πράξη: δράσεις

Για τρίτη συνεχόμενη φορά, οι μαθητές της Β' & Γ' Λυκείου του Εκπαιδευτικού Ομίλου "Πράξη και Πρόοδος" θα παρευρεθούν στην Βραδιά Ερευνητή στο Ίδρυμα Τεχνολογίας & Έρευνας στο Ηράκλειο.

Μαζι νικαμε τον καρκινο

by Michael
in νέα // Πράξη: δράσεις

Ο Εκπαιδευτικός Όμιλος Πράξη και Πρόοδος πρόσφατα συμμετείχε στην προσπάθεια «ΜΑΖΙ ΝΙΚΑΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ», καταφέρνοντας να συγκεντρώσει ένα ποσό από την πώληση των βραχιολιών που είχαν κατασκευαστεί από εθελοντές της δράσης.

Τι ακριβώς όμως γνωρίζουν οι πολίτες από τη συγκεκριμένη δράση;

ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΟΔΟΥ #10- Επιλέγοντας το σωστό δρόμο για τη σχολή μου

in νέα // Πράξη: δράσεις

Την Τετάρτη 12 & Πέμπτη 13 Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκε στον Εκπαιδευτικό Όμιλο "Πράξη & Πρόοδος" παρουσίαση με θέμα:" Το σύστημα πρόσβασης στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση" (10η Ημέρα Προόδου).

ΗΜΕΡΑ ΠΡΟΟΔΟΥ #09 - Βραδιά Ερευνητή 2016 (Ι.Τ.Ε.)

in νέα // Πράξη: δράσεις

Την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου, ο Εκπαιδευτικός Όμιλος "Πράξη & Πρόοδος", στο πλαίσιο του θεσμού των Ημερών Προοόδου που έχει καθιερώσει από πέρυσι, βρέθηκε με τους μαθητές του στο ΙΤΕ για την Βραδιά Ερευνητή 2016.