Γιάννης Γιατρομανωλάκης

by Praksi
in προσωπικό

Γιάννης Γιατρομανωλάκης (Φυσική)

Γεννήθηκε στο Ζαρό και το 2001 εισήχθει στο τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Το 2005 βραβεύτηκε με υποτροφία για την εκπλήρωση των προπτυχιακών του σπουδών (1ος στην κατάταξη του έτους του) συνεχίζοντας τις σπουδές του με Master στη “Φυσική Υψηλών Ενεργειών & Κοσμολογία”.

Μέλος της ΕΕΦ (Ένωση Ελλήνων Φυσικών), ιδρυτικό μέλος της ΑΟΦΠΚ (Αστρονομική Ομάδα Φοιτητών Πανεπιστημίου Κρήτης), συμμετέχει στις δραστηριότητες του ΕΟΣ Ηρακλείου (Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος) και της ΕΣΕ Κρήτης (Ελληνική Σπηλαιολογική Εταιρία).

Εδώ και μια δεκαετία ασχολείται με την εκπαίδευση και τα τελευταία χρόνια έχει να παρουσιάσει σημαντικές διακρίσεις στους διαγωνισμούς Φυσικής με μαθητές από Ηράκλειο και Μεσαρά.

Πατήστε στο παρακάτω κουμπί για να διαβάσετε τις αναρτήσεις του Γιατρομανωλάκη Γιάννη: