ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΘΕΜΑΤΩΝ-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Οι μαθηματικοί του Εκπαιδευτικού Ομίλου "Πράξη & Πρόοδος" αξιολογούν τα σημερινά θέματα των Μαθηματικών γενικής.

Θέμα Α:

Θεωρία χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες.

Θέμα Β:

Εύκολο θέμα στατιστικής. Έλεγχος γνώσης και εφαρμογής των βασικών τύπων των μέτρων θέσης και διασποράς καθώ και του συνετελεστή μεταβολής.

Θέμα Γ:

Θέμα βατό και αναμενόμενο από διαφορικό λογισμό, χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες.

Θέμα Δ:

Θέμα βατό από πιθανότητες. Το Δ1 χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, προαπαιτούμενο όμως για τα επόμενα ερωτήματα.Το β υποερώτημα του Δ3 ίσως κάνει τη διαφορά ώστε να αναδειχθούν οι αριστείες.

ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ

Τα θέματα ήταν βατά και χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες στο σύνολό τους. Καλύπτουν μεγάλο μέρος της ύλης. Δεδομένου ότι αναφέρονται αποκλειστικά σε μαθητές της κατεύθυνσης Ανθρωπιστικών Σπουδών κρίνονται ικανοποιητικά. Μοναδική παρατήρηση η έλλειψη κατάλληλης διαβάθμισης.

Σχολιασμός: Μυρτάκης Μιχάλης.

Εκπαιδευτική Ομάδα Τομέα Μαθηματικών:

Δραγατσίκησ Στέργιος

Καλαϊτζάκης Γιώργος